Časté dotazy zákazníků

Nejčastěji kladené otázky k sortimentu a službám e-shopu Tradag

Máte zboží z vašeho e-shopu na skladě?
Ano, všechny položky z naší nabídky máme skladem. Ve svých skladech máme více než 1000 europalet zboží, které je připraveno ihned k zaslání. Jsme producenty a prodejci většiny našich výrobků. Na našem e-shopu nenakupujete přes žádné další prostředníky, ale přímo - tedy rychleji a levněji. Může se stát, že se některý výrobek z důvodu zvýšené poptávky v jeden okamžik náhle doprodá, ale tato situace se stává jen velmi výjimečně.

Dodáváte váš sortiment i na Slovensko?
Ano, veškerý sortiment dodáváme i na Slovensko. Pro objednávání na Slovensko si zvolte slovenskou verzi (vlaječka vpravo nahoře).

Mají rámečky ve vaší nabídce sklo?
Ano všechny rámečky které nabízíme, mají sklo. Některé rámečky mají místo skla akrylovou fólii a nabízíme je jako alternativu pro místa, kde je použití skla nevhodné. Jedná se o dětské pokoje, školky, veřejné prostory, bazény, fitness apod. Tato skutečnost je vždy uvedena v popisu produktu. Rámečky bez skla nebo fólie na e-shopu nejsou a dodáváme je pouze na výslovné přání zákazníka.

Dodáváte kliprámy atypických rozměrů?
Ano. Dodáváme kliprámy skleněné , antireflexní i plastové atypických /na míru/ i typizovaných rozměrů. Atypické kliprámy se vyrábí ručně. Maximální rozměr je  100 x 70 cm. Cena atypického kliprámu je proto vyšší a blíží se běžnému rámu/UH lišta/. Vzhledem ke konstrukci a síle skla je balení a přeprava těchto kliprámů náročná a každou zakázku posuzujeme individuálně. Pokud můžete pro své záměry použít typizovaný euroklip, ušetříte čas a peníze. Typizované formáty klipů jsou tyto 9 x 13, 10 x 15, 13 x 18, 18 x 24, 21 x 29,7 - A4, 24 x 30, 29,7 x 42 - A3, 30 x 40, 30 x 45, 40 x 50, 40 x 60, 60 x 80, 62 x 93, 100 x 70.
Pokud máte zájem o atypický kliprám, napište požadovaný rozměr, počet kusů a adresu, kam jej chcete doručit na mail: info@tradag.cz.

Barva dodaného alba či rámečku má jiný odstín než na fotografii v e-shopu. Jak je to možné?
Všechny fotografie fotoalb a rámečků pořizujeme sami - nepřebíráme cizí. Náš fotograf se vždy snaží alba fotit tak, aby odpovídala skutečnosti. Nicméně u některých světlých alb, která jistým způsobem světlo odrážejí, to není vždy lehké. Pokud vezmeme v úvahu odchylky barevné teploty monitorů, barva alba se může jevit tu více do fialova, tu více do modra nebo zelena atd. Jen velmi malá část uživatelů PC používá kalibrované monitory, což je jediný způsob, jak bezpečně zajistit barevnou shodu fotky a výrobku. Jedním z fungujících řešení by bylo používat kalibrační proužky, nicméně tím nechceme naše zákazníky zatěžovat. Pokud máte pocit, že některý produkt je příliš vzdálen skutečnosti, napište nám a my fotografie prověříme, případně upravíme.

Před časem jsem si koupil/a album, ale nyní ho již nemohu nalézt.
Jestliže sháníte konkrétní typ alba nebo rámečku, kontaktujte nás na mail: info@tradag.cz.
Ideální je zaslat originální název a fotografii nebo link poptávaného alba. Zjistíme, zda je produkt pouze dočasně doprodán, nebo zda byl prodej zcela ukončen. Některá alba se ale bohužel zajistit nepodaří. Výrobce buď ukončil výrobu tohoto fotoalba, nebo dokonce ukončil činnost.

Budete album mít ještě v nabídce? Chci mít všechny fotky ve stejných albech.
Mnoho příznivců fotografií chce mít všechny fotografie ve stejných albech. Sladěny barvou, provedením atd. Pokud chcete mít jistotu, že tomu tak bude, jediná možnost je nakoupit alba jednorázově ve větším množství. Náš sortiment se neustále obměňuje a doplňuje o nové typy a designy fotoalb. Výrobci se snaží přicházet neustále s inovacemi a novinkami. Pouze ty nejúspěšnější designy fotoalb se vyrábějí pět a více let. Běžný typ alba vydrží v nabídce jeden až dva roky. Pokud necháme konkrétní typ vyrobit na zakázku,  musíme vyrábět ve velkých sériích a jsme vždy limitováni poptávkou.

Mám zájem o klasické album na růžky a chtěla bych se zeptat, zda by bylo možné si sama vytvořit design desek.
Alba, která máme v nabídce, se vyrábějí v tisícových sériích dle technologií výroby jednotlivých továren. Předpokládáme, že potřebujete jeden či několik kusů. Pokud chcete mít vlastní design desek, nezbývá, než se obrátit na knihaře. Ten by měl umět provést takovou úpravu. Pokud knihař nenabízí blok alba dle vašich představ, zakupte nějaké levné album dle svých požadavků. Knihař musí vyjmout vnitřní blok, přičemž zničí předsádku. Předsádku pak musí k bloku přilepit novou z vhodného papíru. Potom buď vyrobí nové desky, nebo použije původní. Ty je třeba potáhnout vhodným materiálem - kůže, textil apod. Pokud budete chtít vlastní grafický  návrh, je třeba jej vytisknout a ideálně jej nechat laminovat. Tento potah pak nalepí na desky, do kterých ve finále zavěsí papírový blok. Při lisování a zasychání alba je nutné blok proložit a kompenzovat vůli v jeho hřbetu, která pamatuje na vlepování fotek.